MENU

Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna / O Nas / Historia Firmy

Historia Firmy


Firma BATIM Transport Międzynarodowy i Spedycja została założona jako Spółka Cywilna w 1994 roku w Nowym Sączu. Głównym celem firmy była działalność spedycyjna. W kwietniu 1995 roku powstała spółka BATIM Transport Międzynarodowy i Spedycja z siedzibą w Starym Sączu. W 1997 roku na skutek zmiany ustawy o Prawie Handlowym spółka cywilna została przekształcona w spółkę jawną a znak BATIM został zastrzeżony dla obecnej spółki. W latach 1997-1998 spółka świadczyła głównie usługi transportowe na rynku niemieckim i włoskim, natomiast od połowy 1998 roku oferta transportu została poszerzona o rynek angielski, który stał się wiodącym rynkiem do dnia dzisiejszego.

Batim świadczy usługi transportowe i spedycyjne z wykorzystaniem taboru własnego oraz wynajmowanego. 

W ciągu dwudziestosiedmioletniej działalności spółka BATIM z kilkuosobowego przedsiębiorstwa stała się dużą firmą zatrudniającą blisko 1000 osób w tym 892 kierowców. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich pracowników i przyjętej strategii biznesowej może skutecznie i efektywnie konkurować nie tylko na rynku krajowym ale i europejskim.

O sukcesie firmy Batim stanowi wysoka jakość oferowanych usług jak i możliwość świadczenia ich za pomocą najnowocześniejszej floty samochodów marki SCANIA i MERCEDES, VOLVO, DAF w klasie EURO 6. Wszystkie ciągniki wyposażone są w kompletne urządzenia telematyczne belgijskiej firmy Wabco - Transics, które pozwalają na swobodny przesył danych pomiędzy centralą a kierowcą.

Lata 2008 – 2015 to okres prężnej działalności usługowej na rynkach zachodnich, skutkującej ciągłym umacnianiem się pozycji i prestiżu firmy na rynku usług transportowo-spedycyjnych. W tych latach firma zostaje dostrzeżona czego dowodem są otrzymane liczne wyróżnienia, nagrody i nominacje. Firma zajmuje ugruntowaną pozycję na rynku transportowym PL i UE i jest postrzegana jako poważny gracz na tym rynku.

Firma Batim obsługuje kilku największych i znaczących operatorów logistycznych Europy, którzy wystawiają bardzo wysokie noty związane z wzorową obsługą, jakością i terminowością realizowaną przez BATIM.

W 2015 roku podjęto decyzję o budowie nowoczesnego biurowca Central Office, głównym celem było podniesienie komfortu i efektywności pracy.

Perspektywa rozwoju na najbliższe lata to: powiększenie taboru, realizacja usług na coraz wyższym poziomie, doskonalenie pracy kierowców poprzez utworzenie Profesjonalnej Szkoły Nauki Jazdy dla kierowców TIR, oraz zapewnienie wszystkim pracownikom przyjemnej, dobrej i przyjaznej atmosfery pracy oraz satysfakcji z jej wykonywania.

Strona Główna
1995 r.

Rok założenia Firmy BATIM Transport i Spedycja Głównym celem firmy jest i była działalność spedycyjna. Firma Batim obsługuje kilku największych operatorów logistycznych Europy

600

Pojazdów marki MERCEDES, SCANIA, VOLVO, DAF Nasze pojazdy to zawsze gwarancja bezpiecznego i udanej transportu Nie szukaj kompromisów, wybierz najwyższy standard!

900

Wykwalifikowanych pracowników w naszej firmie Należy podkreślić, że wszyscy pracownicy firmy Batim są wysoko wykwalifikowani w swoim zawodzie.

Śledź z nami aktutalne wydarzenia w naszej firmie

Najnowsze informacje

555-setny pojazd we flocie firmy Batim

555-ty Actros trafił do floty BATIM podczas uroczystości w fabryce Mercedes-Benz Trucks w Wörth. Dostarczane do floty Batimu Mercedesy odpowiadają wymaganiom stawianym produktom klasy premium. Na pokładach nowych pojazdów dostępne są wszystkie nowości techniczne. – zapewnia to komfort pracy kierowcy i możliwość bezpiecznego prowadzenia pojazdu również w Wielkiej Brytanii.


Od zakupu pierwszej większej partii Mercedesów w 2018 roku do tej pory kupiliśmy ok. 400 ciągników tej marki – mówi Barbara Edelmüller-Generaux. – Zadecydowała o tym przede wszystkim ekonomiczność tych pojazdów. Przekonaliśmy się, że Mercedesy są po prostu oszczędne i to nawet w rękach mniej wykwalifikowanego kierowcy, co dziś jest szczególnie ważne.


Nasze oddziały

W chwili obecnej posiadamy 2 lokalizację w których znajduje się siedziba główna firmy w Polsce oraz oddział w Belgi.

Nasze oddziały
Marki z którymi współpracujemy

Najnowocześniejsza flota

Zapraszamy do kontaktu!

BATIM TRANSPORT MIĘDZYNARODOWY I SPEDYCJA Sp. z o.o. Sp.k. 27
NIP: 734 10 09 129       REGON: 490527940

Główna siedziba firmy: ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 9A, 33-340 Stary Sącz
Oddział firmy: